0 262 751 40 44 . info@prodepo.com.tr

Hizmetlerimiz

AÇIK VE KAPALI ALAN DEPOLAMA; Gebze ve Ankara da toplam 19.000 m2 açık alan ve 16.000 m3 kapasitedeki toplam 8.000 m2 büyüklüğündeki kapalı alan depolama alanları ile hizmet verilmektedir.

GÜVENLİK; Tüm depolama alanlarımız  çevresel güvenliği  güvenlik elemanlarımız ile 7/24 sağlanmaktadır. Depolama sahalarımıın tamamı kafes tel ve dikenli tel ile çevrili olup gece aydınlatması, hırsız alarmı, açık alan harekete duyarlı projektör sistemi, tüm açık ve kapalı alanlar kamera takip sistemi (42 kamera-24 saat kayıt) ile kontrol altında tutulmakta ve korunmaktadır.

ÇALIŞMA SAATLERİ; tüm depolarımız 7/24 esası ile hizmet vermekte olup, 2.el makina ekipman parkı ziyaretleri Pazartesi-Cumartesi mesai saatleri içinde yapılabilmektedir.

DEMONTAJ ; her türlü makine ve ekipman ön incelemesi yapılarak konusunda uzman, gerekli iş sağlığı ve iş güvenliği konusunda eğitim almış sertifikalı teknik  ekipler tarafından en uygun ekipmanlar kullanılarak demonte edilmektedir. Gerektiği durumlarda tekrar montaj aşamasında kullanılmak için markalama, numaralandırma ve fotograf çekilerek nakliye araçlarına yerleştirilmektedir.

TEKNİK EKİP ; Prodepo bünyesinde ve sözleşmeli olarak tüm ülke genelinde hizmet veren konusunda uzman, gerekli iş sağlığı ve iş güvenliği konusunda eğitim almış sertifikalı teknik ekipler demonte edilecek makine ekipmanları en doğru ve eksiksiz şekilde demonte edilmesini sağlamaktadır.

OPERATÖR ; forklift,lastik tekerlekli yükleyici,paletli ekskavatör vb. iş makinalarını kullanabilmek için gerekli belgeye sahip operatör en doğru yüklemenin yapılmasını sağlamaktadır.

VİNÇLEME ; her tonajda makine ekipmanın yüklenmesini için uygun vinçler anlaşmalı şirketlerden temin edilerek yükleme/boşaltma işlemi yapılmaktadır. Depoya nakli gerçekleştirilen ekipmanlar depolam aalanlarında bulunan  tavan vinçlerimiz ile en uygun şekilde istiflenir ve depo çıkışı yapılacağı zaman çevresindeki makinaların yeri değiştirilmeksizin nakliye araçlarına yükleme yapılmaktadır.

FORKLİFT ; şirketimiz araçları içinde yer alan 4 ton kapasiteli forklift ,operatörlü olarak saatlik/günlük olarak hizmet verebilmektedir.

BARCODE ETİKETLEME; depo girişi yapılan tüm makina, ekipman, iş makinası ve araçlar için barcode etiket uygulanmaktadır. (Barcode içeriği :leasing firması, kiracı ünavnı, sözleşme no, plaka, seri no, depo giriş tarihi, m2/m3 bilgileri)

HAMMALİYE; tedbir uygulanacak mahalden ekipman sökümü, yüklenmesi, Prodepo sahasına indirilmesi ve istiflenmesi aşamalarında optimum sayıda eleman bulundurulmaktadır.

SİGORTA ; tüm açık ve kapalı alanlarımızda depolanan makine ve ekipmanlar  3.şahıs mali mesuliyet sigorta poliçesi ile güvence altına alınmıştır. Uygulama mahallinden alınarak depoya nakledilecek tüm makine ekipmanların nakliye sigortası yapılmaktadır. Nakliye sigortası poliçemiz yükleme ve indirme aşamasında oluşabilecek riskleri de kapsamaktadır. (Çalışanların tamamı SGK güvencesinde olup ayrıca ferdi kaza sigortaları, ve işveren mali mesuliyet poliçeleri de mevcuttur.)

PERİYODİK BAKIM VE ONARIM ; depolanan iş makinaları karıncalanmayı engellemek, keçelerin kurumaması,motor bloğunun korunması, lastik havalarının kontrolü vb. zorunluluklar nedeniyle periyodik olarak çalıştırılmakta, kış aylarında antifiriz konulmakta ve olası arızalardan korunarak satışa hazır durumda tutulmaktadır. Anlaşmalı olduğumuz firmalardan lastik bakımı ve mekanik arıza tespit ve onarımı için düzenli olarak hizmet alınmaktadır.

CNC, pres, kompresör vb. makinalar istiflenme aşamasında genel temizlik uygulanarak depolanır. Satış aşamasında talep edilirse kapalı alanlarımızda her kolonda yer alan trifaze elektrik bağlantıları kullanılarak çalışır halde alıcılara demo yapılabilmektedir.

EKSPERTİZ ; talep edilmesi halinde makine ekipmanın Türkiye temsilcisi firmalar ile bağlantı kurularak ekspertiz yaptırılır ve hasar/eksiklik/onarım bedeli/satış bedeli tespiti yaptırılır.Sigorta kapsamında yer alan hasarların, Prodepo’da veya ilgili yetkili servislerde giderilmesi sağlanır.

MÜHENDİSLİK / BİLİRKİŞİ HİZMETİ; prodepo,anlaşmalı Makine Mühendisleri ile tedbir uygulaması aşamasında bilirkişi görevi üstlenebilmektedir.